Turnike Sistemleri

Turnike sistemleri, sınırlandırılmak ve kontrol altında tutulmak istenen her yerde giriş-çıkışı kontrol altına almak için kullanılır. Turnikeler vasıtası ile işletmeye gelen ziyaretçilerin takibi sağlanır ve izinsiz kişilerin girişleri engellenmiş olur.

Plazalarda, otellerde, işletmelerde, statlarda, otogar işletmelerinin tuvaletlerinde; sinema girişlerinde, spor salonlarında kısacası takip sağlanmak istenen her yerde kullanılabilir. Turnike sistemleri kullanım yerleri ve amaçlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Turnikelerin üzerlerine takılan okuyucular sayesinde; işletmelerde personellerin mesai başlangıç / bitiş kontrolü ve yemekhaneler de öğün kısıtlamaları için de kullanılır. Ayrıca istenirse; turnikelerin yazılım ile entegrasyonu sayesinde ay sonunda maaş hesaplaması da sağlanabilmektedir.

Kullanım Yerlerine Göre Hangi Tür Turnikeler Tercih Edilmeli?

İşletmelerde sıklıkla kullanılan turnikeler üç kollu tripod turnikeler ve engelli turnikeleridir. Plaza ve iş merkezlerinin şık görüntüsüne uyum sağlaması adına cam turnikelerden olan hızlı Geçiş turnikelerimizi önermekteyiz. İstenirse camlara firma logolu kumlama tekniği ile yazılabilir. Stat, cezaevleri girişleri gibi güvenlik önleminin en üst düzeyde tutulması istenen yerlerde boy turnikeleri önerilmektedir. Boy turnikelerinin paslanmaz çelik veya boyalı olmak üzere iki farklı versiyonu mevcuttur.