Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri denilince adından da anımsayabileceğimiz gibi, başta biz insanların ve diğer tüm canlıların da olmak üzere can ve mal güvenliğinin koruma ve gözetim altına alınabilmesini sağlamak amacıyla tedarik edilen, kurulan sistemlerdir.

Güvenlik Kameraları, Yangın ve Hırsız Alarm Sistemleri; Güvenlik Sistemleri ve uygulamalarının en başında yer alan sistemlere verilebilecek örneklerin başında gelmektedir. Çünkü diğer tüm güvenlik sistemleri ürün ve teçhizatlarına nazaran, tedariği en zaruri olan ve en yoğun uygulanan sistemlerdir.

Güvenlik Kameraları, güvenliğin sağlanmasında en önemli ürün dallarından biridir. Çünkü hayatımızın her anını canlı ve görüntülü olarak bize sunar, geriye dönük görüntü kayıtlarına da ulaşabilmemizi sağlarlar.

Birçok basın kuruluşunda ve dolayısıyla görsel ve yazılı medyada gün geçmiyor ki bir yenisine tanık oluruz; yaşanan olayların güvenlik kamerası görüntülerine. Bu görüntülerden yola çıkılarak bir çok hadise aydınlığa kavuşur, emniyet birimleri yaşanan vakaların çözümünde en başta güvenlik kamerası görüntü kayıtlarına başvurur.

Hırsız Alarm Sistemleri, kamera sistemleriyle birlikte ya da bağımsız olarak temin edilen ve olası sabotajları anında alarm ve telefon aramalarıyla bildiren bir sistemdir.

Aynı zamanda alarm sistemleri, alarm gözlem merkezlerine de abonelik yöntemiyle entegre edilerek sistemin 7 gün 24 saat gözlem altında tutulması sağlanabilmektedir.