Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemleri, otoparklarda araç takibi ve geçişleri kontrol altına almak için kullanılan sistemlerdir. Günümüzde hemen hemen her otoparkta kullanılan bariyer sistemi, paslanmaz çelik ve elektrosatik boyalı olarak üretilmiştir. Elektrostatik boyalı modelleri iç ortamlarda güvenle tercih edebilirsiniz. Paslanmaz çelik modelleri ise dış ortamlarda kullanabilirsiniz. Her bütçe düşünülerek üretilmiş olan bu bariyerler, aynı görevi görmektedirler. Fiyattaki farklılık bütçelere uydurabilmek amacıyla o şekildedir. Parmak izi okuma sistemleri, yüz tanıma sistemleri ve kartlı geçiş sistemleri ile bariyer sistemine tetik verilebilmektedir. Böylece geçişleri kontrol altına alabilmek çok kolaydır.

Bariyer sisteminin pek çok farklı özelliği bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, uzaktan kontrol edilebilme imkanının bulunmasıdır. Uzaktan kumanda kontrolünde 50 metreye kadar etkileşim sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra bariyerleri buton ile de kontrol edebilmek mümkündür. Buton kontrolünde tek butonlu ve çift butonlu kontrol imkânı bulunmaktadır. Tek buton kontrolünde bariyer kolunu açmak ve kapamak için butona sürekli olarak basmak gerekir. Her basışta bir sonraki komuta geçiş sağlanmaktadır. Çift buton kontrolünde ise bariyer kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunur. Bir buton bariyer kolunu açmanızı sağlarken, diğer buton bariyer kolunu kapamanızı sağlamaktadır.

Bariyer sistemi elektronik devresi mikro işlemci kontrollüdür. Elektronik devresinin üzerinde bulunan tüm opsiyonel özellikler kullanıma hazır olmaktadır. Çevre bağlantıları da takılarak sistem her zaman masrafsız bir şekilde geliştirilebilmektedir. Bariyer sistemi aynı zamanda opsiyonel olarak akü ile kontrol edilebilir. Akü sayesinde elektrik kesilmesi gibi durumlarda akü devreye girerek kullanıma devam imkânı sağlamaktadır. Bariyer kolunun yukarı ve aşağı hareket etmesi sırasında bariyerin üzerindeki flaşör lamba kol hareketini tamamlayana kadar da sürekli olarak yanıp sönmektedir.

Geniş kullanım alanlarına sahip olan bariyer sistemi ile siz de otoparklarınızı kontrol altına almak için daha fazla zaman harcamayın. Bizden fiyat almayı unutmayı!